Przejdź do głównej zawartości

Kim jestem?

Jestem programistą pracującym z .NET od ponad 15 lat. Pamiętam wersję 1.0 i poznałem wszystkie późniejsze.
Piszę również oprogramowanie dla iOS.
I aplikacje desktopowe.
I aplikacje konsolowe.
I aplikacje webowe w innych technologiach.
I inne rzeczy :)

 Moim pierwszym komputerem był ATARI 65XE z interpreterem BASIC na pokładzie. Miałem 7 lat. Wciągnąłem się od pierwszej linii kodu, która mogła wyglądać np tak:

10 PRINT "Hello"
RUN

Amiga 500 była moim drugim komputerem, na którym programowałem w języku AMOS (również klonem BASIC), a później w assemblerze.

Potem przyszedł Windows 95, który był moim pierwszym pecetem. Języka Pascala nauczyłem się z kompilatorem Turbo Pascala.

Te dziwne przypisanie zmienna := wartość, które widzisz w nowoczesnych językach zobaczyłem pierwszy w Pascalu.

    whoWasFirstWithColonEquals := "Pascal"

Nauczyłem się też asemblera x86 i bawiłem w reverse engineering. Kto pamięta stary debugger softice? wtedy już w Polsce był Internet, do którego się trzeba było wdzwaniać.

W czasie studiów zacząłem pisać komercyjne oprogramowanie. I poznałem C# i .NET.

Kręcę się wokół tego od lat.  Ale nie tylko.

Pewnego dnia mój szef przyszedł do naszego biura i zapytał, kto chce się wkręcić w projekt aplikacji mobilnych na iPhone'a? Pół roku później miałem swoją pierwszą własną aplikację na iPhona dla biegaczy. Zrobiłem to w czasie wolnym od pracy, aby przygotować się do projektów na iOS w pracy. Które przyszły zaraz potem.

Czytałem o nowych fascynujących językach, takich jak Rust i Go, i zacząłem uczyć się ich obu. Zobaczyłam świetny kurs o tensorflow i chciałem to zrozumieć. Miło jest wiedzieć o różnych rzeczach. Pamiętam, kiedy pierwszy raz usłyszałem o bitcoinie. Jechałem po pracy do domu i słuchałem podcastu. Pomyślałem, że to jakieś bzdury. Wiele lat potem byłem jednym z tych, którzy potrafią określić moment, w którym gdybym zainteresował się technologią, którą zignorowałem, żyłbym dziś inaczej :). Nie chcę przegapić drugiego takiego momentu, kiedy przyjdzie.

Ten blog ma być moją dokumentacją tego, co jest obecnie dla mnie interesujące. Jeśli Ciebie interesują podobne rzeczy, to mam nadzieję, że znajdziesz tu też coś dla siebie.

Komentarze